Witamy na stronie internetowej Szkoły Nauki Pływania Aqua Bąbelek w Pile. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć dla dzieci od 3-go roku życia.

Zajęcia

Prowadzimy zajęcia oswajające z wodą, elementarnej nauki pływania, naukę pływania stylowego oraz doskonalenie sportowych technik pływania. Zajęcia odbywają się na basenie rekreacyjnym dla grup młodszych oraz w basenie sportowym dla grup starszych.  W zajęciach grup młodszych bierze udział dwóch instruktorów.

Dla nas najważniejsze jest dziecko. Największą radość sprawia, widok uśmiechniętego ucznia, który po kolei przełamuje swoje lęki przed wodą, od pierwszego zanurzenia głowy, po skoki i naukę poszczególnych stylów pływackich. Zapewniamy dzieciom, optymalne warunki nauki poprzez dobór grup według wieku i umiejętności, jakie nasi uczniowie posiadają, co sprzyja efektywności zajęć i postępom w pływaniu.

Cele naszych zajęć

  • dbałość o harmonijny rozwój dziecka
  • nauka pływania w oparciu o indywidualne możliwości
  • dobór odpowiednich ćwiczeń w oparciu o naturalne odruchy
  • nauka przez zabawę

Grupy wiekowe

W naszej szkółce pływania uczą się dzieci w każdym wieku. Liczba lat nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem, dlatego łącząc dzieci w grupy mamy na uwadze nie tylko ich wiek, ale również poziom umiejętności pływackich. Ogólny podział na grupy: Bąbelki, Rybki, Delfinki i Rekiny jest czysto umowny.

Zdarza się, że Bąbelek dorównuje umiejętnościom Rybce, dlatego pomimo młodszego wieku korzystniejsze jest dla niej dołączenie do bardziej zaawansowanej grupy. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie!