Witamy na stronie internetowej Szkoły Nauki Pływania Aqua Bąbelek w Pile. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć dla dzieci od 3-go roku życia.

O nas

Szkoła Pływania AQUA-BĄBELEK powstała z myślą o najmłodszych i nie tylko. Prowadzona jest przez osoby z pasją i zamiłowaniem do pływania w każdej formie od rekreacji, poprzez zabawę do sportu. Pływaniem zajmujemy się już od wielu lat. Jako Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt mamy również na celu popularyzację oswajania małych dzieci i niemowląt w wodzie. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, od kilku lat niezmienną, niektórzy współpracują z nami od samego początku.

Nasza historia

Od 2003 roku zajmujemy się nauką pływania pracując jako instruktorzy  w szkółkach pływania na różnych basenach oraz doskonaląc swój warsztat pracy na szkoleniach.

Od 2010 roku bierzemy udział w szkoleniach pływania niemowląt i już jako Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt zakładamy Szkołę Pływania Aqua Bąbelek i rozpoczynamy oprócz dotychczasowej działalności, prowadzenie zajęć z dziećmi od 3 m-ca życia na obiekcie Aqua Park w Pile pod hasłem od niemowlaka, przedszkolaka do starszaka (nauka pływania niemowląt, dzieci w wieku po niemowlęcym, dzieci starszych i dorosłych) i tak z pasji do pływania i możliwości, jakie daję umiejętność pływania prowadzimy bąbelkową przygodę aż do dziś.

Od maja 2016 roku z wielką przykrością musieliśmy zawiesić zajęcia dla niemowląt i dzieci do lat 3, w związku ze zmianami w przepisach. Zmiana w przepisach została opublikowana 2 grudnia 2015 roku, a okres przejściowy trwał do 17 czerwca 2016 roku. Od tego czasu pływalnie na terenie całej Polski, na których mają być prowadzone zajęcia dla maluszków do 3 roku życia muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy pod względem czystości wody.

Czekając na pozytywne zmiany, mamy nadzieję, że niemowlaki powrócą na nasze zajęcia grupowe.

Instruktorzy

  • Iwona Adaszak-Kontek – założycielka szkoły pływania Aqua Bąbelek, instruktor pływania oraz nauczyciel wychowania fizycznego
  • Agnieszka Adaszak-Pawlikowska – założycielka szkoły pływania Aqua Bąbelek, instruktor pływania oraz nauczyciel wychowania fizycznego
  • Kamila Lewandowska – ratownik WOPR oraz instruktor pływania
  • Joanna Trzcińska –  instruktor pływania oraz nauczyciel wychowania fizycznego
  • Gerard Stankiewicz – instruktor pływania